fbpx

Už máš svoji Travel Bibli? Jestli ne, je nejvyšší čas to napravit. Tenhle průvodce nadupaný užitečnými informacemi nesmí chybět v knihovničce žádného milovníka cestování – ať se teprve chystáš na svoji první cestu na vlastní pěst, nebo už jsi zkušený nomád.

Varování: čtení Travel Bible ve vás vyvolá neodolatelnou touhu někam vyrazit!

Proč si pořídit Travel Bibli

Travel Bible je jednou z knížek, která mě nakopla udělat v životě změnu. Je totiž nabitá příběhy lidí, kteří si rozhodli, že práce od 9 do 5 není nic pro ně a musí to jít i jinak. Navíc je plná tipů, jak si poradit se všemi překážkami, které by vás od cestování mohly odradit. Mně už žádná výmluva nezbyla, a tak jsem se rozhodla následovat jejich kázání. 🙂

Ale knížka se vám bude hodit, i když se na dráhu digitálního nomáda nechystáte. Na internetu najdete spoustu návodů na levné cestování, ale nikde je nedostanete v tak ucelené a vyčerpávající podobě jako právě v Travel Bibli.

Užitečné tipy jsou doplněné o osobní zkušenosti autorů i dalších protřelých cestovatelů. Každá kapitola navíc obsahuje spoustu odkazů na prověřené služby a zdroje. Nemusíte se bát, že by zastaraly. Knížka je každý rok aktualizována a navíc získáte přístup i do VIP sekce Travel Bible, kde se autoři i cestovatelé dělí o všechny změny.

Kdo Travel Bibli napsal

Autory knížky jsou zkušení cestovatelé Matouš Vinš a Petr Novák, kteří čerpají ze svých vlastních zkušeností. Matouš žije jako digitální nomád a Petr je expertem na TravelHacking, o kterém vede kurz na portálu Naučmese.

Cestovat může každý. S hypotékou, s kariérou v korporátu i s malými dětmi. Chce to jen znát několik důležitých triků od těch, kteří už svůj batoh sbalili. A přesně ty jsme pro tebe dali dohromady. Tahle kniha není cestopis, ale návod na to, jak velkou pouť vůbec začít.

Co se v Travel Bibli dozvíte

Knížka je rozdělená do třech částí a šestnácti kapitol, které vás provedou přípravami na cestu, podají pomocnou ruku během cesty a nakonec dají tipy, jak zážitky z cest zužitkovat. Podle mě jsou nejužitečnější kapitoly:

  • Proč vyrazit na cesty: kluci vás přímo umlátí argumenty, proč se vydat na cesty. A já souhlasím do posledního písmenka.
  • Překonáváme strach: jestli po přečtení první kapitoly stále váháte, ve třetí dostanete ještě pořádnou dávku motivace. Nejvíc se mi líbila podkapitola Svět není tak nebezpečný, jak tvrdí média. Pokud jste početnější rodina, určitě se vám bude hodit podkapitola Jak cestování s dětmi přežít a hlavně si ho užít.
  • Jak získat dostatek prostředků na cesty: kapitola plná praktických vychytávek, díky kterým dáte korunku ke korunce a za chvíli máte našetřeno na cestu kolem světa.
  • Letenky: kapitola maximálně nabitá praktickými informacemi, včetně printscreenů, takže podle ní zvládne levné letenky vyhledat opravdu každý. Mně se nejvíc líbily tipy na appky, které hlídají nejlevnější letenky z desítek serverů.
  • Přístup k financím: shrnutí všech důležitých informací, jak zajistit, abyste měli na cestách vždy dostatek peněz. Dozvíte se, jak získat místní měnu v co nejlepším kurzu, nebo co dělat, když vás o všechno okradou.
  • Jak ušetřit na cestách: všechny vychytávky na levné ubytování, dopravu a jídlo na jednom místě. Jedna část se věnuje taky house sittingu, který nás nadchnul a právě jsme díky němu 6 týdnů ve Švýcarsku.
  • Luxusní zážitky i pro běžné lidi: chcete vědět, jak si obstarat let tryskáčem za pár tisíc?
  • Digitální nomádství: najdete tu všechno, co jste chtěli vědět o digitálním nomádství – dokonce i návod, jak napsat šéfovi žádost o několika měsíční home office třeba v Thajsku.
  • Dobrovolničení – výměna práce za bydlení a jídlo: jak funguje dobrovolničení a kde takovou práci najít.

5 nejdůležitějších myšlenek, které jsem si odnesla z Travel Bible

Cestovat může opravdu každý, bez ohledu na rodinnou, finanční nebo pracovní situaci.

Cestování je ten nejlepší prostředek k učení – o světě i o sobě sama.

Není důvod, proč strávit nejaktivnější část života jenom prací a jsou i jiné cesty, než sedět každý den v kanceláři 8, 9, 10… hodin.

Cestování nemusí být drahé, když víte, jak na to.

Existuje spoustu možností, jak poznat zemi jako místní a většinou se díky tomu dá ještě ušetřit.

Přečtěte si i další recenze Travel Bible.

Pokud s cestováním stále váháte kvůli finanční stránce, mrkněte i na knížku Travel Jobs, kde najdete 135 způsobů, jak vydělávat na cestách.

Znáte ještě jiné užitečné zdroje, které shrnují cestovatelské know-how? Dejte mi vědět do komentářů.

přihlášení k newsletteru MyWandertime