fbpx

Obvykle při čtení recenzí na autopůjčovnu Goldcar narazíte na samá výstražná upozornění. Radši pěšky, než si půjčit auto u nich… Tak já vám naopak povím, že moje zkušenosti s autopůjčovnou Goldcar jsou velmi pozitivní. Před prvním půjčením mě to však stálo urputné pročítání podmínek nejen jejich, ale i všech ostatních autopůjčoven. Od té doby si ale půjčuji auto především u Goldcar, protože tato autopůjčovna má podle mě řadu výhod. Netvrdím, že se jedná o nejlepší autopůjčovnu, ale dám vám návod, jak si u nich půjčit auto bez obav a bez nervů.

Moje zkušenost s autopůjčovnou Goldcar

Poprvé jsme si chtěli půjčit auto při výletě do Španělska asi před šesti lety. Do té doby jsem neměla tušení, co to obnáší, a tak jsem se vrhla do googlení.

Primární problém – mám sice kreditní kartu, ale pouze s limitem 10.000 Kč. S tím sice není problém pokrýt půjčení auta na týden, ale jaksi nezbývá na depozit ve výši minimálně 1000€.

Problém číslo dva – vlastně žádný depozit nechávat nechci. Chtěla jsem raději doplatit plné pojištění s nulovou spoluúčastí. Jenže jsem zjistila, že celosvětové řetězce typu Avis, Budget nebo Herz i při zaplacení plného pojištění vyžadují zálohu na kartě. A nejlépe samozřejmě na kreditní.

Nakonec mi tedy nezbylo nic jiného, než se i přes negativní recenze Goldcar prokousat jejich podmínkami. Po návratu jsem ještě týden byla nervózní, že mi určitě strhnou nějaký skrytý poplatek. Nakonec ale všechny částky za půjčení odpovídaly tomu, co jsem se na webu dočetla a žádného nepříjemného překvapení jsem se nedočkala.

Pro koho se půjčení auta u Goldcar hodí

Půjčení auta u Goldcar oceníte zejména, pokud:

  1. nechcete nechávat žádnou kauci
  2. potřebujete si půjčit auto na debetní kartu
  3. chcete využít 100% pojištění bez spoluúčasti
  4. preferujete rezervaci s možností zrušení na poslední chvíli
  5. hledáte auto za dobrou cenu a chcete mít možnost dělat změny v rezervaci

Těchto pět bodů jsou pro mě největší výhody půjčení auta u Goldcar.

Jak si bez problémů půjčit auto u Goldcar

Aby vaše půjčení auta u Goldcar proběhlo bez starostí a nenaletěli jste na nepřesné podmínky zprostředkovatelů, měli byste se držet těchto několika zásad. Ušetříte si hledání na jejich webových stránkách, všechny užitečné odkazy vložím do následujících bodů.

1. Rezervujte vždy přímo na webu Goldcar.

Nikdy, NIKDY, opravdu nikdy si nerezervujte auto u Goldcar přes zprostředkovatele typu rentalcars nebo check24. To je v podstatě hlavní zásada, kterou musíte dodržet a ušetříte si polovinu zbytečných nervů.

Při rezervaci u zprostředkovatelů (i při zaplacení extra pojištění) po vás budou chtít na přepážce Goldcar při převzetí auta doplatit plné pojištění nebo depozit s tím, že pojištění od zprostředkovatelů neakceptují. Tento scénář se v různých variacích vyskytuje minimálně v polovině negativních recenzí. Z mého pohledu to kydá hnůj na hlavu stejně tak Goldcar jako rentalcars, kteří na svých stránkách v podstatě prodávají službu, která je nakonec úplně jiná. Tak či tak, pravidlo číslo jedna zní: rezervujte vždy na webu Goldcar.

2. Vždy si doplaťte plné pojištění přímo u Goldcar.

Full Cover pojištění je u Goldcar nutnost. Ve druhé polovině negativních zkušeností s Goldcar se totiž dočtete, že se vás budou snažit oškubat o stovky eur za každý škrábanec. Nemám iluze o tom, že by to jiné autopůjčovny nezkoušely. Řešení je jednoduché – vždy si doplaťte plné krytí Super Relax Cover přímo u Goldcar – od externích poskytovatelů ho neakceptují!

Z mého pohledu je doplacení pojištění logickým krokem, kterým navyšují cenu za půjčovné. Je totiž dost naivní si myslet, že by půjčovali auto za 50 centů na den a nesnažili by se vás odrbat jinde? Jasně, jdou na to vlastně oklikou, na druhou stranu já bych si plné pojištění doplácela tak jako tak.

Na Mallorce jsme si půjčili auto na 2 dny za 0,60€ a ještě byl druhý řidič zdarma. Bez pojištění bych to neriskovala ani náhodou. Nebo vy byste mi půjčili auto za 8 Kč na den?
Pokud se i přes moje doporučení rozhodnete riskovat, najdete požadovanou kauci při kliknutí na odkaz „depozit“ pod nabízenými pojištěními.

I s pojištěním je cena půjčovného většinou velmi výhodná. Při půjčení na týden se zpravidla pohybujeme kolem 20€/den, při půjčení jen na dva dny kolem 30€/den. Jedná se o ceny včetně plného pojištění bez nutnosti skládat kauci.

Jedinou nevýhodou je, že pojištění nemá zcela pevnou sazbu, například za počet dní. Minimálně se mi v tom zatím nepodařilo vypozorovat systém. Máte tedy dvě možnosti – buď si ho zarezervovat předem spolu s půjčovným, nebo si zarezervovat jen auto a pojištění doplatit na přepážce. Podle mě se předem nikdy nedá říct, co je výhodnější, my už jsme vyzkoušeli obě možnosti.

TIP: Stále nevíte, jestli je pro vás Goldcar to pravé? Chcete si nechat zadní vrátka na lepší lokální autopůjčovnu, kterou jste ale nemohli zabookovat předem? Pokud se vám u Goldcar podaří super výhodná rezervace (alias 50 centů na den), možná stojí za úvahu vzít ji bez pojištění a případně nechat propadnout, pokud byste na letišti narazili na lepší variantu. Kdybyste se rozhodli pro Goldcar, plné pojištění můžete vždy doplatit na přepážce při převzetí auta.

3. Zvolte si správně Fuel Policy.

Goldcar nabízí dvě možnosti – buď Flex Fuel nebo Full Full.

Obě varianty mají svoje pro a proti. Pokud však chcete mít možnost storna, musíte zvolit Full Full.

Flex Fuel znamená, že si předplatíte nádrž paliva a bude vám refundována část, kterou neprojedete. Tato možnost je na první pohled výhodnější, protože denní sazba půjčovného je levnější. Je však nutné si zjistit, kolik za nádrž předplácíte – je to každopádně dražší, než kdybyste ji natankovali sami. Na tomto odkazu naleznete vždy aktuální rozmezí cen, které používají pro přepočet jednotlivé pobočky. My jsme tuto možnost využili jednou, protože byl opravdu velký rozdíl v denní sazbě půjčovného. A ačkoliv jsme přivezli auto s již svítící rezervou, vrátili nám ještě 7€. Velkou nevýhodou této varianty je nemožnost storna.

Při Flex Fuel si nádrž předplácíte a bude vám refundována pouze částka za palivo, které jste neprojeli.

Podle mě je většinou výhodnější možnost Full Full. Pokud se vám totiž podaří u Goldcar najít skvělé ceny půjčovného, za pár euro na den, už nemůžete na Flex Fuel ušetřit. Když si zvolíte Full Full, při půjčení vám na kartě zablokují zálohu na palivo (cca 100 €), kterou vám při vrácení auta s plnou nádrží zase vrátí. U nás to fungovalo vždy bez problému a do dvou dnů byly peníze zpět na kartě. Obrovskou výhodou je možnost rezervaci s Full Full Policy stornovat ještě den předem vyzvednutím.

4. Nenechte se překvapit skrytými poplatky.

Další výčitkou, která se snáší na hlavu Goldcar, jsou skryté poplatky. Po pravdě řečeno, pokud si trochu přečtete podmínky nebo si alespoň zkontrolujete objednávku po jejím odeslání, nemůžete o skrytých poplatcích tak docela mluvit. V podstatě jediným příplatkem je ten za prémiovou lokaci na letišti, případně vyzvednutí auta mimo provozní dobu pobočky. S tím však musíte počítat u všech autopůjčoven. Nebo si snad nekupujete letenky u Ryanairu, protože obsahují skryté poplatky?

Pokud pobočka vyžaduje placení Premium location fee, jste na to znovu upozorněni i v rekapitulaci objednávky.

Jestli přiletíte do destinace večer nebo brzy ráno, koukněte raději předem na seznam všech poboček Goldcar a jejich otevírací dobu. V podmínkách pak najdete, kolik je příplatek za vyzvednutí mimo otevírací dobu.

5. Vyberte si, zda chcete platit hned nebo až na místě.

Pokud se rozhodnete zaplatit hned, bude vaše rezervace o něco levnější. Nemělo by to mít vliv na to, zda lze rezervaci vystornovat (jak bylo řečeno výše, storno je možné pouze u varianty Full Full). Já volím platbu na přepážce, protože si nechávám otevřená vrátka pro změny rezervace a nechci, aby mi peníze pořád strhávali a zase vraceli. Loni jsem měnila rezervaci v Portugalsku 6x a nebyl s tím problém – celkově jsem ušetřila víc než 150 €.

Placení až na přepážce je o pár euro dražší.

S čím každopádně počítejte – po vytvoření rezervace vám strhnou 1 € z karty (asi aby vyzkoušeli, že je funkční?). To 1 € vám však ještě tentýž den (nebo ten následující) vrátí.

TIP: Ačkoliv se tvrdí, že čím dřív auto v sezóně rezervujete, tím líp, nám se to vůbec nepotvrdilo. Měli jsme zamluvené auto na 10 dní v Portugalsku měsíc a půl předem. Rvala jsem si vlasy, protože týden předtím jsem mohla auto rezervovat o 100€ levněji, ale z nějakého důvodu jsem to prostě neudělala. Na stránky Goldcar jsem se však dívala každý týden znovu a znovu a 6x! jsem rezervaci změnila. Tři dny před odletem jsem dělala finální změnu a celkově jsme ušetřili přes 150 €.

Takže z mého pohledu mají spíš ceny v sezóně nastřelené, ale když se auta neprodávají, tak se zase snižují, jak se blíží termín výpůjčky. Určitě se tedy vyplatí ještě před odletem zkontrolovat, jak se ceny aktuálně pohybují.

Rezervace 14.7. – původní cena půjčovného 171,81€ za 10 dnů
Šestá a poslední změna v rezervaci 28.8. – nová cena půjčovného 15,19€ za 10 dnů

6. Ověřte si, zda na vaší pobočce Goldcar akceptují debetní kartu.

Pokud stejně jako já uvažujete nad Goldcar zejména kvůli možnosti placení debetní kartou, zkontrolujte si na této stránce, zda je tato metoda platby na vámi vybrané pobočce dostupná. Nicméně na většině poboček to možné je, což je za mě obrovská výhoda.

7. Přihoďte ještě extra slevu.

Při troše snahy se vám určitě podaří najít slevový kupón  – ať už na cenu půjčovného nebo celkovou částu včetně pojištění. Stačí minutka googlení “goldcar discount code” nebo “goldcar coupon code” a určitě ještě nějaké to procento ušetříte.

Tady vidíte celkovou částku po odečtení všech slev. V tomto příkladu není uplatněn žádný kupón. Všimněte si rozdílné ceny, pokud se rozhodnete platit hned/až při převzetí.

8. Chovejte se k autu jako k vlastnímu a ušetříte si starosti.

Mám pro vás ještě jeden poslední tip, jak si ušetřit nervy a starosti se všemi autopůjčovnami světa. Chovejte se k vypůjčenému autíčku tak, jako byste se chovali ke svému vlastnímu. Před vrácením vykliďte všechny svoje věci a odpadky. Investujte 0,50€ za vysavač na benzínce a rychle přeluxujte koberečky. Případně za stejnou cenu přestříkejte auto vapkou, pokud vypadá jako by projelo bahenní lázní. To investované euro se vám bohatě vrátí, protože vás v žádném případě nikdo nemůže uvařit na příplatku za extra úklid.

Tento článek vychází pouze z mojí vlastní zkušenosti s Goldcar. Netvrdím, že je to nejlepší autopůjčovna pro každého, ale při požadavku nulového depozitu je často v podstatě jedinou volbou. Doufám, že vám tento článek pomohl a vaše půjčení u Goldcar proběhne bez problémů. 🙂

Máte jiný typ na autopůjčovnu bez kauce, která funguje po celé Evropě? Napište mi do komentářů!