fbpx

Jmenuju se Jana…

… a cestování spojuje všechno, co mě baví. 

Objevovat. Poznávat. Učit se. Zkoušet. Ochutnávat. Překonávat se.

Moc dlouho nevydržím na jednom místě a musím pořád něco tvořit. Stereotyp a každodenní rutina mě ubíjí. V budoucnu to možná bude jinak a budu se těšit, až se konečně někde usadím. Ale teď mě pořád žene touha po nových zážitcích. 🙂 

Miluju rozmanitost a věřím tomu, že každá životní zkušenost nás neuvěřitelně obohacuje. Chci toho vidět, poznat a zažít co nejvíc, abych to všechno mohla předávat dál a inspirovat ostatní – proto píšu o cestovatelských zážitcích na MyWandertime (i o tom, jak si najít vysněnou práci v Německu na portálu JakDoNemecka.cz).

Vím, že spoustu lidí odrazuje od cestování strach z kroku do neznáma, jazyková bariéra, časová nebo finanční náročnost. Podle mě ale neexistuje lepší způsob, jak si rozšířit obzory a získat nadhled nejen nad svým životem, ale i zemí, odkud pocházíme. Proto sdílím svoje zkušenosti.

Podle mých průvodců může cestovat opravdu každý a začít objevovat všechna úžasná místa, která na světě jsou. Píšu prakticky a polopatě – do každého článku přidávám desítky užitečných odkazů, sdílím rozpočet i podrobný itinerář den po dni, tipy na ubytování, letenky, půjčení auta… Prostě všechno, co se na cestách může hodit. Doufám, že ti moje zkušenosti pomůžou, ať se chystáš na cesty nebo chceš zkusit práci za hranicemi.

Na cesty obvykle vyrážím s přítelem Petrem, který mi kryje záda s foťákem v ruce.

Díky, že jsi tady s námi! 🙂

 

Chceš vyrazit na cesty, ale na plánování tě moc neužije?

Nemáš čas trávit hodiny googlením a pročítáním cestopisů? Bojuješ s jazykovou bariérou? Chceš vytěžit ze své dovolené opravdu maximum? V tom případě ti ráda připravím itinerář na míru – se všemi užitečnými podrobnostmi tak, jak jsi zvyklý z mých článků. Mrkni na sekci Itinerář na míru.